Bota

Humbi vajzën 3-muajshe dhe gruan nga sulmi me raketa,ukrainasi:Vështirë të jetosh


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:19 - 20/05/22 |
Opi Nion

Burri ukrainas, i cili humbi që humbi gruan, vajzën 3-muajshe dhe vjehrrën në një sulm me raketa në fundjavën e Pashkëve në Odesa tha se “është e vështirë të jetosh”.

Yuriy Glodan ishte në një dyqan ushqimor kur dëgjoi një shpërthim rrugës për në shtëpi, shkruan CNN.

“Ndjeva menjëherë se diçka e keqe kishte ndodhur. Unë u përpoqa të telefonoja gruan time. Ajo nuk u përgjigj,”-tha ai.

Kur mbërriti në ndërtesën e tij të banesës, e cila ishte goditur, ai dhe një kalimtar i rastësishëm u përpoqën menjëherë të fillonin kontrollon e rrënojave. Ata, së bashku me stafin e EMS, gjetën trupat e gruas së Glodan dhe nënës së saj.

Zyrtarët i thanë të largohej nga vendi i ngjarjes sepse kishte frikë nga shembja e ndërtesës, por ai u tha se nuk do të largohej derisa të gjente trupin e vajzës së tij të vogël.

“Është e vështirë të jetosh me këtë. Familja ime ishte e gjithë jeta ime. Kam jetuar për hir të tyre. Kur erdhi fëmija im, kuptova kuptimin e jetës,”-tha ai./Opinion.al

Pas