Kryesore

Dështimi i marrëveshjes qeveri-opozitë/ Berisha: Vazhdim i dështimeve të Bashës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:33 - 20/05/22 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha, në një prononcim për mediat nga Vlora, ka komentuar edhe dështimin e negociatave mes qeverisë dhe opozitës për zgjedhjen e presidentit të ri.

Berisha tha se ai proces është vazhdimi i marrëveshjeve të dështuara të Lulzim Bashës.

“Një karnaval i vërtetë, një vazhdim i marrëveshjeve të dështuara që nga viti 2017 deri më sot të Lulzim Bashës dhe këto që shihni ju nuk është gjë tjetër veçse vazhdimi i atij seriali, por këtë herë edhe më tragjikomik dhe më i neveritshëm se çdo proces tjetër”,-tha Berisha./Opinion.al

Pas