Kryesore

Kreu i NATO-s telefonon Ramën: Biseduam për anëtarësimin e Suedisë dhe Finlandës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:43 - 20/05/22 |
Opi Nion

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberb ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin shqiptar, Edi Rama.

Këtë fakt e ka bërë të ditur vetë kreu i NATO-s përmes një postimi në rrjetin social “Tëitter”. Stoltenberg shkruan se ka biseduar me Ramën lidhur me mbështetjen e Ukrainës dhe çështjen e anëtarësimit të Finlandës dhe Suedisë në NATO.

“Zhvillova një bisedë telefonike me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën për mbështetjen e NATO-s ndaj popullit të Ukrainës. Ukraina mund ta fitojë këtë luftë. Ne diskutuam gjithashtu se si Finlanda dhe Suedia do të forconin aleancën tonë dhe rëndësinë e politikës së Dyerve të Hapura”,-shkruan ai./Opinion.al

Pas