Sport

FIFA, humbën me Serbinë, Kombëtarja zbret në klasifikim


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:30 - 05/11/15 |
b.f

 

Humbja me Serbinë në “Elbasan Arena”, i ka kushtuar  Kombëtares së Shqipërisë, zbritjen me katër vende në renditjen mujore të përgjithshme të FIFA-s. Në muajin tetor Kombëtarja e Shqipërisë renditej në vendin e 32-të të klasifikimit, ndërsa në muajin nëntor në vendin e 36-të me 723 pikë. Në rënditjen e fundit nuk ka ndihmuar as fitorja me Armeninë dhe kualifikimi historik në Europianin Francë 2016.  Aktualisht lista e FIFA-s kryesohet nga Belgjia me 1440 pikë, Gjermania në vendin e dytë dhe Argjentina në të tretin me 1383.

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas