Kronikë

Humb jetën në një aksident në minierë 52 vjeçari


               Publikuar në : 12:20 - 12/06/19 |
Al Do

Një minator 52 vjecar ka humbur jetën ditën e sotme duke punuar në një minierë në Hotolisht të Librazhdid.

Sipas informacioneve nga policia viktima quhet Hyqmet Verçari, 52 vjeç, banues në fshatin Pishkash.

Ai është përfshirë në një aksident me makineritë e punës në minierë.

Ai ka ndërruar jetë pasi është aksidentuar me makinerinë e punës në minierë.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes. /Opinion.al

 

Pas