Aktualitet

Hoxha: Kur ishte 9 vjeç, Aldi Rama pa të atin që kërcënoi nënën me motorsharrë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:08 - 30/09/21 |
Opi Nion

21-vjeçari, Aldi Rama, i cili vrau efektivin Saimir Hoxha dhe më pas qëlloi veten për vdekje, rezulton të ketë patur një fëmijëri të vështirë dhe traumatike.

Gazetari Artan Hoxha i ftuar në studion e “Abc news”, ka rrëfyer se 21-vjeçari u rrit në një familje jo normale. Hoxha tha se kur ishte vetëm 9 vjeç, Aldi dhe vëllai i tij kanë qenë prezent kur i ati ka kërcënuar të ëmën me motorsharrë.

“Një fëmijë i rritur në një situatë jo normale familjare. Ishte një njeri që ka përjetuar një traumë në moshën e adoleshencës së hershme dhe u reflektua në një situatë që ndodhemi tani. Drama që kanë patur prindërit e tij dhe mënyra si janë rritur. E ëma ka humbur kontrollin mbi fëmijët sepse nuk është lejuar ti ketë. I ati ka dhunuar në prezencë të tyre, kur Aldi ishte vetëm 9 vjeç dhe vëllai 11, të ëmën me motorrsharrë, nga ai moment e mbrapa është prishur kjo familje.

Sigurisht në një situatë të tillë. Momentin e  parë që ka ndodhur ngjarja kam kërkuar nëpër skendarë ku jetonte ky personazh. Më rezultonte që ky personazh jetonte në Durrës, ndërkohë duke kërkuar m vonë doli te gjyshi në Lezhë, pastaj në Librazhd. Dhe policia kishte paqartësi ku e kishte adresën fikse. Po kërkohej adresa se po kërkoheshin familjarët që ta telefononin. U vu në vështirësi edhe policia sepse nuk po gjenin pikë kontakti që ti thonin dorëzohu,” u shpreh gazetari.

21-vjeçari Aldi Rama, i cili vrau efektivin Saimir Hoxha do të përcillet sot për në banesën e fundit në Durrës./Opinion.al

Pas