Aktualitet

Pas Berishës shqiptaro-amerikania Evi Kokalari shkon tek Meta


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:35 - 30/09/21 |
Opi Nion

Aktivistja e PD-së Evi Kokalari është shfaqur këtë të enjte në krah të Presidentit Ilir Meta.

Ka qenë vetë Kokalari që ka shpërndarë foto me Presidentin Ilir Meta në rrjetin social Facebook.

“Jam e lumtur që më në fund takova presidentin Ilir Meta. Faleminderit për drekën e mrekullueshme dhe bisedën tuaj të sinqertë”, shkruan ajo.

Ditën e djeshme aktivistja Evi Kokalari ishte e pranishme në takimin që ish- kryeministri Sali Berisha zhvilloi në qytetin e Durrësit.

Gjatë fjalës së saj, Kokalari tha se Basha ka vendosur të përjashtojë Berishën nga grupi parlamentar me qëllim për të “shpëtuar” veten. Sipas saj, në këmbim Basha ka arritur të sigurojë të drejtën për vizë amerikane, ndërsa më herët kjo e drejtë i ishte hequr.

Për këto deklarata të saj Partia Demokratike me anë të një deklarate të lëshuar për mediat ka njoftuar se do e padisë penalisht për shpifje Evi Kokalarin.

Evi Kokalari ka shprehur hapur mbështetjen ndaj ish-kryeministrit Berisha dhe ka qenë e pranishme në takimet e nismës “Foltorja”./Opinion.al

Pas