Kronikë

Hoxha: Është mbjellë në Shqipëri, Gorrilla, kanabis i modifkuar në Spanjë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:50 - 08/09/21 |
Opi Nion

Gazetari Artan Hoxha ka publikuar në rrjetin e tij social “Facebook” pamje të fushave të Shqipërisë të mbjellë me kanabis. Krahas fotove të publikuara ai shkruan se ndodhet në “xhunglen shqiptare, me hibridin me te ri te kanabisit Made in Albania, “Gorrilla”.

Më tej, ai thotë se “Gorilla”, është një e farë e modifikuar kanabisi në kushte laboratorike në Spanjë dhe e kultivuar për herë të parë në Shqipëri.

“Me ne fund e gjetëm, se na lodhi dreqi. Mbetem maleve.

Ne XHUNGEL,

Sigurisht nuk jemi ne Afrike.

As ne xhunglën e Amerikës Latine.

Por jemi ne xhunglën shqiptare, me hibridin me te ri te kanabisit Made in Albania, “Gorrilla”.

Një e fare e modifikuar ne kushte laboratorike ne Spanje dhe e kultivuar për here te pare ne Shqipëri, qe piqet brenda 60 ditësh…sigurisht piqet brenda një kohe gati sa gjysma e 100-shit …”, shkruan Hoxha.

Pas