Aktualitet

Horoskopi për ditën e sotme, 14 mars 2021


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:26 - 15/03/21 |
Opi Nion

Dashi

Përfshihuni në sporte dhe aktivitete në natyrë. Kjo do t’ju bëjë të ndiheni shumë më energjik. Një vizitë në shtëpinë e një të afërmi mund të jetë pjesë e planeve tuaja për ditën e sotme. Partneri/partnerja juaj mund të jetë i mërzitur dhe i trazuar, për shkak të presioneve të lidhura me familjen.

Demi

Do të çliroheni nga tensionet që keni përjetuar kohët e fundit. Disa persona të kësaj shenje mund të premtojnë më shumë sesa çmund të bëjnë. Dikush me përvojë në fushën tuaj profesionale do t’ju ofrojë disa udhëzime mjaft efikase.

Binjaket

Qëndrimi i ftohtë i një shoku mund t’ju ofendojë. Por përpiquni të ruani qetësinë. Mund të merrni një dhuratë të papritur nga një mik apo i afërm. Ju do të arrini qëllimet tuaja përmes punës së palodhur dhe durimit.

Gaforrja

Ka gjasa të bëni përshtypje për njerëzit rreth jush me këndvështrimin dhe besimin tuaj pozitiv. Zgjidhni fjalët tuaja me kujdes ndërsa bashkëveproni në një grup me kolegët. Propozimet e reja në punë do t’ju duken tërheqëse, por mendohuni mirë para se të merrni një vendim të nxituar.

Luani

Udhëtimet dhe takimet shoqërore do t’ju relaksojnë dhe do t’ju bëjnë të ndiheni të lumtur. Mund të ketë përfitime financiare në mbrëmje. Punoni më shumë për mirëqenien e familjes suaj.

Virgjëresha

Një udhëtim i papritur do të rezultojë rraskapitës. Megjithatë do të ndiheni më mirë se kurrë falë ngrohtësisë së bashkëshortit/bashkëshortes suaj. Suksesi është padyshim i juaji, nëse bëni ndryshime thelbësore në kohën e duhur.

Peshorja

Biznesmenët e kësaj shenje të zodiakut duhet të shmangin njerëzit që kërkojnë ndihmë financiare, por që më vonë nuk arrijnë t’i kthejnë paratë. Gjërat mund të mos ecin sipas planeve tuaja sot, por gjithsesi do të kaloni një kohë të bukur me gjysmën tuaj më të mirë.

Akrepi

Gatishmëria juaj për të ndihmuar secilin do t’ju lodhë pamasë. Shqetësimet në lidhje me paratë mund të zgjidhen duke ju çuar drejt stabilitetit. Prindërit që kanë fëmijë të kësaj shenje duket të tregohen mjaft të vëmendshëm ndaj tyre sot.

Shigjetari

Mos u varni nga fati, përpiquni të përmirësoni rrugën tuaj. Përgjegjësitë familjare do të rriten, duke shtuar shqetësimet. Jini origjinal në pamjen dhe sjelljen tuaj kur dilni me partnerin/partneren tuaj.

Bricjapi

Një udhëtim i papritur mund të provojë të jetë i vrullshëm dhe stresues për disa, por edhe i dobishëm financiarisht. I dashuri/e dashura juaj ka gjasa të jetë i mërzitur për shkak të sjelljes suaj së fundmi. Ndërsa ju mund të zhgënjeheni nga mungesa e mbështetjes nga gjysma juaj më e mirë.

Ujori

Të urresh dikë mund të jetë e kushtueshme. Kjo jo vetëm që do të krijojë një përçarje në një marrëdhënie personale, por gjithashtu do të dëmtojë fuqitë tuaja të tolerancës dhe gjykimit të mirë. Megjithëse shpenzimet tuaja mund të rriten sot, parashikohet rritje në të ardhurat tuaja.

Peshqit

Ju duhet ta filloni ditën me yoga dhe meditim. Këshillat e prindërve mund të provojnë të janë të dobishme në vendin e punës. Nuk do ta keni të lehtë debatin me partnerin/partneren tuaj sot.

 

Pas