Kryesore

Horoskopi, 22 Qershor 2020


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 07:54 - 22/06/20 |
Al Do

DASHI
Këmbëngulja kërkon durim, por ndonjëherë mund t’ju sjellë përfitim më shumë seç mund ta mendoni. Qëndrojini idesë suaj derisa të marrë kuptim. Pas kësaj, plot mundësi të reja mund të shfaqen për ju.

DEMI
Mund të keni pak më shumë para në llogarinë tuaj aktualisht, por mos i shpenzoni ato. Duhet patjetër që të kurseni për ditë të vështira. Sa i përket marrëdhënies në çift, mos i nxisni gjërat përtej kufijve.

BINJAKET
Të jesh diplomat në raste të caktuara është shumë mirë, por kontrolli i fjalëve gjatë ditës së sotme do të jetë mjaft i vështirë, sidomos me persona që po përpiqen t’ju vënë në lojë. Është momenti të jepni përgjigjen e duhur dhe mos u pendoni për sjelljen tuaj.

GAFORRJA
Edhe pse mund t’ju duket sikur nuk do të keni sukses lidhur me një projekt, mund të ndodhë krejtësisht e kundërta. Mendoni pozitivisht, pasi edhe vetë e dini që keni plot energji. Thjesht mos i humbisni shpresat.

LUANI
Nëse ndiheni konfuz aktualisht, rekomandohet të largoni mendjen nga problemet e përditshme. Përpiquni të fokusoheni në gjëra që ju bëjnë të ndiheni më mirë. Një mbrëmje romantike me partnerin/partneren tuaj do të ishte ide mjaft e mirë në ditë të tilla të vështira.

VIRGJERESHA
Dikush mund të tregojë kujdes të veçantë ndaj jush gjatë këtyre ditëve. Bëni kujdes pasi personi në fjalë mund të përpiqet të përfitojë prej jush. Megjithatë gjasat janë që të tregoheni më të zgjuar se ai/ajo dhe mos ta lejoni t’ju vërë në lojë.

PESHORJA
Ekziston mundësia që sot të merrni kritika të shumta. Megjithatë, asnjë prej këtyre fjalëve nuk do t’ju ndikojë aq sa të ndryshoni qëndrim lidhur me një çështje të caktuar. Partneri/partnerja juaj do t’ju bëjë sot të harroni çdo problem tuajin.

AKREPI

Nuk do të keni shumë durim gjatë ditës së sotme të dëgjoni analiza apo kritika të ndryshme. Do të dëshironi të qëndroni vetëm dhe të futeni thellë në mendime. Asnjë mendim apo ide e ndokujt tjetër nuk do t’ju bëjë përshtypje.

SHIGJETARI
Është momenti t’i kushtoni më shumë vëmendje familjes dhe miqve tuaj dhe të kaloni në plan dytësor punën. Flisni dhe bisedoni me ta, pasi do të ndiheni mjaft të relaksuar. Sa i përket anës financiare, ka gjasa që fati t’ju buzëqeshë në këtë aspekt.

BRICJAPI
Mos lejoni që vlerësimi për arritjet e dikujt t’ju kthehet në xhelozi. Kjo nuk do t’ju ndikonte aspak mirë në gjendjen tuaj emocionale. Mund ta keni të vështirë të gjeni kënaqësi në jetën tuaj aktualisht, por të paktën provojeni. Vlerësoni arritjet tuaja dhe gjithçka të bukur që keni përjetuar.

UJORI
Do t’ju rezultojë mjaft i dobishëm eksplorimi i një aspekti të kulturës. Shikimi, dëgjimi ose leximi i shprehjeve artistike të dikujt do të nxisë ide të reja për ju. Sa i përket aspektit profesional, nuk parashikohen zhvillime të veçanta.

PESHQIT
Duhet të tregoheni më realist në lidhje me realizmin e qëllimeve tuaja. Vullneti për të ndihmuar të tjerët do t’ju ndihmojë që të hiqni mendjen nga problemet tuaja. Kjo do t’ju japë një perspektivë shumë më të shëndetshme.

Pas