-Jetë dhe Stil

Horoskopi, 10 Tetor 2021Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:04 - 10/10/21 |
Opi Nion

Dashi

Do të jeni në gjendje të bindni të tjerët për atë që dëshironi dhe patjetër do të jeni në gjendje të shmangni gabimet. Nëse jeni beqarë përgatituni për njohje të reja. Nëse jeni të fejuar, interesi juaj sot përqendrohet në marrëdhënien dhe partnerin.  Në fushën e punës keni sukses.

Demi

Ju arrini t’i përgjigjeni në mënyrë perfekte, çështjeve të përditshme. Nëse jeni të fejuar,lini mënjanë egoizmin dhe pranoni gabimet tuaja. Nëse jeni beqarë pamja juaj simpatike dhe tërheqja juaj seksuale sjellin shumë adhurues. Financiarisht, do ketë disa shpenzime të vogla.

Binjakët

Fakti që ju nuk veproni më në mënyrë impulsive dhe sipërfaqësore, ju shtyn të arrini më shumë se një qëllim. Nëse jeni beqarë, bëni mirë te jeni të kujdesshëm ndaj njohjeve të reja. Nëse jeni të fejuar, do të shijoni momente të bukura. Financiarisht, shmangni rrezikun dhe ecni drejt qëllimeve tuaja.

Gaforrja

Sot ju jeni shumë të aftë, për sa i përket vlerësimeve tuaja, veçanërisht në mjedisin tuaj të ngushtë, Marrëdhëniet tuaja familjare janë forcuar. Financiarisht, ju arrini të gjeni një zgjidhje për një problem të madh. Kur bëhet fjalë për marrëdhëniet tuaja të bashkëpunimit, ju arrini të zgjidhni keqkuptimet dhe të përmirësoni situatat në mjedisin profesional.

Luani

Sot, do të ndiheni më të fortë dhe më të vendosur se kurrë. Lajmet janë veçanërisht të mira sot, për udhëtimet tuaja, por edhe për diskutimet tuaja. Nëse jeni beqarë, ju arrini të ndiqni dhe të keni sukses, komunikim të drejtpërdrejtë dhe të qartë, me personin që dëshironi. Nëse jeni të fejuar kërkoni diskutim me partnerin tuaj për të zgjidhur problemet e së kaluarës. Ekonomikisht, mund të ketë disa shpenzime udhëtimi.

Virgjëresha

Sot, do t’i afroheni edhe më shumë qëllimeve tuaja. Ju kapërceni disa probleme në të gjitha llojet e kontakteve. Nëse jeni të fejuar, sigurohuni që jeni të qetë dhe shmangni xhelozinë. Nëse jeni të beqarë, ju gëzoni gëzimet e dashurisë në maksimum. Financiarisht, mund të prisni një burim shtesë të ardhurash.

Peshorja

Sot keni një humor të lumtur, dinamik dhe optimist, në çdo gjë që bëni. Nëse jeni duke planifikuar të keni një diskutim të rëndësishëm në këtë kohë, tani është koha e përsosur. Nëse jeni beqarë, do të merrni sot një mesazh nga e kaluara juaj. Është koha për të kërkuar energjikisht dhe për të arritur atë që dëshironi në profesion dhe para! Mos hezitoni.

Akrepi

Përpjekjet tuaja për të përmbushur disa nga ëndrrat tuaja të fshehura shpërblehen. Ju arrini të fshini frikën dhe pasiguritë dhe jeni gati të vazhdoni me “dëshirat” tuaja! Një dashuri e fshehtë në prapaskenë, sot ju afrohet përsëri me një mesazh ose një telefonatë. Në fushën e punës, keni sukses.

Shigjetari

Sot, ju forconi emocionalisht dhe dinamikisht, kontaktet tuaja me miqtë tuaj, kaloni një kohë të mirë me ta, ndiheni të sigurt pranë tyre, pasi me ndihmën, këshillën dhe mbështetjen e tyre, ju arrini objektiva. Ato që keni dashur të bëni për një kohë të gjatë, më në fund po bëhen realitet. Nëse jeni beqarë, ka një shans të mirë sot, një mik do të tregojë interes erotik për ju!. Përndryshe, përmes mjedisit tuaj miqësor, do të ketë një njohje të re simpatike. Nëse jeni të fejuar, rregulloni marrëdhënien tuaj me partnerin, kaloni mirë bashkë.  Thuajini profesionalisht po ideve të reja dhe ndryshimeve në vendin e punës. Financat, miqtë dhe rrethinat, ju ndihmojnë të gjeni zgjidhje.

Bricjapi

I dashur Bricjap, sot, ju arrini, të shpëtoni nga zakonet e këqija dhe të kapërceni vështirësitë që kanë ekzistuar nga e kaluara. Nëse jeni të fejuar do të zbuloni sot se nëse qëndroni të ndershëm, të ndrojtur, sinqerisht besnikë dhe të qëndrueshëm në premtimet që i keni bërë partnerit tuaj, do të shpërbleheni. Nëse jeni beqarë, mos hezitoni të bëni hapin e parë! Në fushën e punës, por edhe në atë financiare, ju shmangni fatin e keq dhe korrigjoni gabimet e vjetra!

Ujori

Ju me siguri do të keni sukses sot. Kushtojini vëmendjen e duhur rrjedhës së diskutimeve që do të keni sot, qoftë në atë personal, në sektorin profesional, në familje apo në sektorin social.

Peshqit

Sot ju arrini të jeni efektivisht të kujdesshëm. Nëse jeni beqarë mund të prisni tani, një njohje romantike. Jeta juaj seksuale me partnerin tuaj po bëhet më e mirë dhe më e mirë! Profesionalisht, do të arrini qëllimet tuaja.

Pas