-Jetë dhe Stil

Vranësira dhe reshje, si do të jetë moti sotBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:31 - 10/10/21 |
Opi Nion

Gjatë ditës së sotme moti në vendin tonë do të karakterizohet nga vranësira në të gjithë vendin, si pasojë e vlerave të ulëta barike. Më intensive vranësirat do të paraqiten në Qendër dhe Jug të territorit duke rrezikuar reshje të dobëta shiu, si edhe reshje të pakta dëbore në zona të thella malore. Orët e pasdites do të kenë përmirësim të përkohshëm të motit duke rikthyer kthjellimet, ndërsa në mbrëmje vranësirat dominojnë sërish duke krijuar mundësi për reshje të pakta në zonat Jugore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten në orët e mëngjesit dhe mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 24°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 50 km/h kryesisht nga drejtimi verior verilindor duke gjeneruar në Adriatik dhe Jon dallgëzim mbi 4 ballë.

 

Pas