Bota

Libani në errësirë totale, ndalen centralet nga mungesa e karburantit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:39 - 10/10/21 |
Opi Nion

Rrjeti elektrik në Liban është ndalur krejtësisht ndërsa vendi është zhytur në errësirë. Kështu bën me dije rrjeti Sky Neës, që citon burime zyrtare vendase. Një situatë që mund të zgjasë edhe disa ditë.

Dy centralet kryesore të vendit kanë mbetur pa karburant dhe prodhimi nën 200 megaWatt është ndalur./Opinion.al

Pas