Kronikë

Hiking me motor nga Gjirokastra drejt Vlorës, ndërron jetë turisti anglez


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:06 - 07/09/21 |
Opi Nion

Një turistë anglezë i identifikuar me iniciale A.R., 49 vjeç ka ndërruar jetë ditën e sotme, teksa ishte nisur nga Gjirokastra e ishte duke vijuar udhëtimin në fshatin Vllahinë.

Policia bënë me dije se duke zhvilluar hiking me motoçikleta (nisur nga Gjirokastra e duke vijuar udhëtimin në fshatin Vllahinë) konkretisht buzë lumit Shushicë, shtetasi anglez me inicialet A. R, 49 vjeç, aksidentalisht si pasojë e terrenit të vështirë, ka humbur kontrollin mbi motomjetin e tpit “Husqvarna” dhe si pasojë ka ndërruar jetë.

Grupi hetimor po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të rastit./Opinion.al

Pas