Bota

Harris për zv.presidente/ Trump: Kundërshtarja që të gjithë ëndërrojnë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:58 - 12/08/20 |
Al Do

Senatorja e Kalifornisë, Kamala Harris u zgjodh nga kandidati demokrat për president, Joe Biden për të garuar krah ti në zgjedhjet presidenciale të nëntorit në SHBA.

Kjo do të thotë se Harris do të jetë zv/presidente nëse Biden fiton zgjedhjet.

LEXO EDHE: Një afrikano- amerikane për Zv.presidente, Biden bën zgjedhjen e tij

Është e para herë që një afrikano-amerikane zgjidhet si kandidate për zëvendëspresidente nga njëra nga partitë kryesore.

Por Presidenti Donald Trump thotw se Harris është lloji i kudërshtarit që çdo njeri do të ëndërronte.

Në një status në Twitter, Trump sjell në vëmendje fillimet e fushatës së Demorkratëve për kandidaturën e presidentit brenda partisë së tyre, ku Harris e nisi shumë mirë por më vonë u tërhoq.

Kamala Harris e nisi fortë në garën brenda Partisë Demokrate dhe e mbylli dobët duke u tërhequr në fund me mbështetje pothuajse zero. Ky është lloji i kundërshtarit që çdo njeri do të ëndërronte”, shkruan Trump./ Opinion.al

Pas