-Jetë dhe Stil

Halloween në Tiranë, një festë që nuk bën për ne.


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:57 - 01/11/15 |
b.f

Nuk eshte as hera e pare dhe as e fundit qe nje feste e re nuk gjen vend ne nje kulture te caktuar. Por duket se Halloween ne Tirane eshte nje prej ketyre rasteve. FB_IMG_1446365229438

Kane qene shume te pakte te rinjte, sepse grupmoshat e tjera pervec femijeve, as e kane marre mundimin te krijojne dicka per Halloween. Ne disa raste kishte edhe njerez qe kishin gjetur dicka origjinale per te qene ne harmoni ne festen.2015-11-01 09.11.58

Ne Shqiperi vijon ende te kete komplekse kur vjen fjala te dilet jashte kornizave te zakonshme. Tek meshkujt kjo eshte akoma e dukshme. Ata nuk pranojne te dalin me portrete te pikturuar.2015-11-01 09.10.01

Por nese kjo eshte situata ne Tirane, sapo kalon Kryeqytetin situata eshte akoma me e vaket. Ne periferi kane qene shume te pakte ata qe leviznin te maskuar.FB_IMG_1446312638646

Pronaret e lokaleve kane qene te vetmit qe ishin ne vendin e duhur dhe te pergatitur. Kjo sepse ata jane ne nje gare te vazhdueshme per te marre sa me shune kliente dhe per te ofruar atmosferen e duhur.FB_IMG_1446365105896

Ne pergjithesi mund te thuhet se kjo nuk eshte festa e duhur qe duan shqiptaret. Por meqenese eshte nder me populloret ne bote, do mbetet edhe  ketu si pjese e asaj qe ndodh ne 31 tetor.FB_IMG_1446365202382

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas