Aktualitet

Hakerat ‘Anonymous’ i shpallim luftë Shtetit Islamik


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:35 - 16/11/15 |
b.f

TIRANE- Grupimi i hakerave i njohur me emrin ‘Anonymous’ është duke u përgatitur për një seri sulmesh kibernetike mbi Shtetin Islamik pas sulmeve në Paris. Përmes një statusi në rrjetet sociale ata kërcënojnë ISIS se “sulmet në Paris nuk mund të mbeten pa u ndëshkuar”.

“Ne jemi duke nisur më të madhin operacion që kemi bërë ndonjëherë. Lufta është e hapur. Bëhuni gati. Ne nuk falim dhe nuk harrojmë!”, shkruan Anonymous. Ata njihen si grupimi më i madh kibernetik dhe janë përgjegjës për një sërë sulmesh kibernetike.

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas