Kronikë

“Gruan e nxora,plaku i shkretë plasi”,banori: Ishin të dy sakatë, pa këmbë e duarBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:11 - 03/02/22 |
Opi Nion

Detaje të tjera janë bërë të ditura rreth ngjarjes së rëndë të ndodhur sot në Shkodër, ku një i moshuar humbi jetë mes flakëve që ranë në banesën e tij.

78-vjeçari Musa Pajati ishte i paralizuar dhe jetonte me bashkëshorten e tij. I moshuari u asfiksua, ndërsa gruaja u nxor nga një fqinj.

“News24” ka sjellë dëshminë e banorit të lagjes, i cili arriti të shpëtonte gruan nga flakët.

Ishin burrë e grua, pa fëmijë, pa askënd në botë. Janë djegur disa herë, askush nuk ka vënë dorë, as shteti, as bashkia. Të dy janë sakatë, unë e shpëtova atë grua, nuk munda më të duroja, ai plaku plasi i shkreti. Vdekja e tyre është me dashje, me qëllim, sepse nuk kanë dashur të vënë dorë. Këta ishin të sëmurë, pa këmbë e pa duar. Shkoni e shikoni edhe gruan, ajo ka qenë grua zonjë, e njoh, por s’i ka falur Zoti fëmijë dhe i kanë lënë këtu për të vdekur. Nuk kanë asgjë”,-ka thënë banori.

Pas