Aktualitet

Video/Yuri Kim uron në shqip: Gjithmonë krah për krah. Gëzuar!Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:44 - 03/02/22 |
Opi Nion

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim përmes në video na ka prezantuar me logon e 100-vjetorit të mardhënieve SHBA-Shqipëri.

Logo do të përdoret përgjatë gjithë vitit, i cili shenjon 100-vjetorin e marrëdhënieve mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe vendit tonë.

Në fund të mesazhit të saj Kim dëgjohet të thotë: Ndërsa ecim përpara, uroj që populli amerikan dhe shqiptar të qëndrojnë gjithmonë krah për krah. Gëzuar! Edhe njëqind!   

Ndërsa video është bërë publike në faqen zyrtare në “Facebook” të ambasadës amerikane në Tiranë.

Së bashku, festojmë 100 vjetorin e marrëdhënieve midis Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë në 2022. Ndiqni Ambasadoren e SHBA-së Yuri Kim ndërsa prezanton logon e re që do të përdorim përgjatë gjithë vitit për këtë gur kilometrik të rëndësishëm, dhe konceptin pas saj. Edhe 100 vjet të tjera ndërsa Shqipëria dhe Shtetet e Bashkuara ecin përpara së bashku!”-shkruhet në postimin e ambasadës./Opinion.al

Pas