Aktualitet

Video/ Pas drekës me Dukën, Presidenti i UEFA-s mbërrin në KryeministriBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:45 - 03/02/22 |
Opi Nion

Presidenti i UEFA-s, Aleksandër Ceferin ka mbërritur në kryeministri ku do të zhvillojë një takim me kryeministrin, Edi Rama, në kuadër të vizitës së tij zyrtare në vendin tonë.

Sipas axhendës zyrtare, Ceferin fillimisht ka drekuar me kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Dukën, ku është diskutuar edhe për problemet e shfaqura së fundmi lidhur me procesin zgjedhor brenda FSHF-së.

AXHENDA – Aleksandër Ceferin ka mbërritur në orën 12:30 në aeroportin “Nënë Tereza”, ndërkohë në orën 13:00 është pritur nga presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, për të drekuar.

Më pas në orën 15:00 është planifikuar takimi me kryeministrin Edi Rama në ambientet e kryeministrisë dhe më pas presidenti i UEFA-s do të vizitojë zyrat e reja të Federatës Shqiptare të Futbollit.

Qëndrimi i Ceferinit në Tiranë do të zgjasë rreth 5 orë e gjysmë, ndërsa në orën 18:00 ai do të largohet nga Shqipëria.

12:30 – Mbërritja në Aeroportin “Nënë Tereza”

13:00 – Dreka me presidentin e FSHF-së, Armand Duka

15:00 – Takim në kryeministri me kryeministrin Edi Rama

16:00 – Vizitë në zyrat e reja të Federatës Shqiptare të Futbollit

18:00 – Largimi nga Shqipëria

 

Pas