Kryesore

Greva/ Rëndohet gjendja e naftëtarëve, në spital edhe kreu i sindikatës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:20 - 09/10/20 |
el ida

Është rënduar gjendja shëndetësore e naftëtarëve të Ballshit të cilët tashmë kanë hyrë në ditën e 12-të të grevës së urisë.

9 prej tyre kanë shfaqur shqetësime, ndërkohë që kreu i sindikatës Sokol Dautaj është dërguar për ndihmë në spital pasi ka shfaqur luhatje tensioni.

Kujtojmë se një ditë më parë, naftëtarët të cilët janë vendosur në një nga ambjentet e rafinerisë, kanë mbyllur derën e saj duke mos lejuar as mediat dhe as mjekët.

Ata kanë hyrë në grevën e urisë pas kërkojnë pagat e prapambetura prej vitit 2017, ndërkohë që aktualisht puna në rafineri është e ndalur./Opinion.al

 

Pas