Aktualitet

Greqi/ E qëlloi disa herë me thikë, babai shqiptar i merr jetën të birit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:29 - 27/12/20 |
Semiljana Azizi

Një shqiptar në Greqi ka qëlluar me thikë për vdekje djalin e tij.

Lajmi është bërë i ditur nga  mediat greke të cilat raportojnë se pas një sherri në familje, babai ka qëlluar disa herë me thikë të birin.

Ndërkaq mësohet se 26-vjeçari, emri i të cilit nuk është bërë ende publik, nuk ka mundur t’u mbijetojë plagëve duke gjetur vdekjen në spital. Ai u dërgua me urgjencë , por gjendja e tij shëndetësore u përkeqësua dhe rreth orës 5.00 të mëngjesit të sotëm ka ndërruar jetë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur ditën e Krishtlindjes në ishullin e Kretës.  Mendohet  se 55-vjeçari me origjinë shqiptare është ndihmuar nga djali tjetër i tij 24-vjeçar, për fshehjen e krimit. Në fillim kur policia ka shkuar në vendin e ngjarjes, djali nuk ka treguar që ka qenë pikërisht i ati ai që e kishte plagosur.

Teksa 55-vjeçari dhe djali i tij 24-vjeçar kanë rënë në prangat e policisë, grupi hetimor po punon për zbardhjen e ngjarjes./Opinion.al

Pas