Rajoni

Greqi/ 2,925 raste me COVID dhe 21 humbje jete në 24 orët e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:58 - 06/08/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Greqi bëjnë me dije se në 24 orët e fundit janë regjistruar 2,925 qytetarë të infektuar me koronavirus dhe 21 humbje jete.

Nga rastet e regjistruara sot, gjashtë u konfirmuan në pikat hyrëse të vendit ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 509,596.

Sa i përket rasteve të konfirmuara në 7 ditëve të fundit, 141 prej tyre janë persona që kanë udhëtuar jashtë kurse 1,938 të tjerë janë raste kontakti. Kurse, numri total i viktimave që nga fillimi i pandemisë shkon në 13,048. 95.2% prej tyre kishin sëmundje shoqëruese dhe/ose ishin mbi 70 vjeç.

Pas