Aktualitet

Grabitja e biznesmenit/Kontrolle në 7 banesa, arrestohet 1 nga autorët (Emrat)


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:48 - 06/11/21 |
Opi Nion

Saimir Kuçi është një prej personave të arrestuar nga policia lidhur me dhunimin e biznesmenit Nazmi Çangu disa ditë më parë në Fushë Krujë. Kapja e tij është bërë e mundur pas një operacioni të FNSH në kryeqytet, me urdhër arresti të Prokurorisë së Krujës.

Ndërkohë për të njëjtën ngjarje është shpallur në kërkim Artan Kurti (Lleshi), i dyshuar si personi kryesor në organizimin dhe kryerjen e grabitjes. Policia ka kryer kontrolle në 7 banesa në Kombinat, Astir dhe Fushë Mëzez. Të dy personat rezultojnë të skeduar në fushën e grabitjeve./Opinion.al

Pas