Kronikë

Goditi disa herë me thikë një 19-vjeçar, arrestohet 16-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:24 - 30/09/20 |
Al Do

Një konflikt mes të rinjve ka ndodhur në Kamëz ku për pasojë është plagosur me thikë një 19-vjeçar.

Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se është arrestuar një 16-vjeçar dhe është proceduar penalisht një 34-vjeçar.

Procedohet penalisht edhe një 34-vjeçar i përfshirë në konflikt.

“Shërbimet e Policisë Kamzë arrestuan në flagrancë për veprën penale “Vrasja me dashje” e mbetur në tentativë”, shtetasin e mitur me iniciale Shpresim Duraku, 16 vjeç, banues në Laknas, sepse në trotuarin e rrugës “Bulevardi Blu”, Kamzë, pas një konflikti për motive të dobëta me shtetasin Endi Daku, 19 vjeç, banues në Kamzë, e ka goditur atë me thikë disa herë në kurriz dhe në krah, duke i shkaktuar dëmtime të rënda trupore.”, sqaron policia.

Gjithashtu u procedua penalisht për veprën penale “Plagosja e lehtë me dashje”, shtetasi E. R., 34 vjeç, banues në Kamzë (shoku i E. D.), sepse ka goditur me mjete të forta në trup shtetasin Sh. D.

Aktualisht shtetasi Endi Daku ndodhet në Spitalin e Traumës, jashtë rrezikut për jetën.

Pas