Sport

Gjysmëfinalja e Botërorit 2022, Messi kalon në avantazh ArgjentinënBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:38 - 13/12/22 |
Opi Nion

Argjentinë-Kroaci është sfida e parë gjysmëfinale e Botërorit 2022, që po mbahet sot.

Lionel Messi ka shënuar golin e parë për Argjentinën nga pika e bardhë.

Portieri i kroatëve Dominik Livakoviç bëri një ndërhyrje të gabuar në mbrojtje dhe arbitri akordoi penallti. Messi ekzekutoi në mënyrë perfekte 11 metërshin duke kaluar në avantazh Argjentinën.

Pas