Sport

Përfundon pjesa e parë, Argjentina shënon dy gola ndaj KroacisëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:43 - 13/12/22 |
Opi Nion

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Argjentinë-Kroaci me rezultatin 2-0. Kanë shënuar për Argjentinën Lionel Messi dhe Julian Alvarez.

Messi shënoi në minutën e 34 pas goditjes së saktë të penalltisë. Portieri i kroatëve Dominik Livakoviç bëri një ndërhyrje të gabuar në mbrojtje dhe arbitri akordoi penallti.

Pesë minuta më pas, Alvarez dyfishoi shifrat pas një kundërsulmi.

 

Pas