Aktualitet

Gjykata e Lartë/ KLGJ kalon vetëm 8 nga 22 kandidatë për fazën tjetër


               Publikuar në : 12:56 - 11/09/19 |
Al Do

Vetëm 8 kandidatë kanë mundur të kalojnë fazën e parë të verifikimit për të vazhduar garën për në Gjykatën e Lartë. Nga 22 kandidatë që aplikuan, 13 u s’kualifikuan, njëri është tërhequr dhe 8 kaluan në fazën tjetër.

Kandidatët që kaluar në fazën tjetër janë: Jetmira Rragami, Ervin Pupe, Rezarta Melo, Theodhori Sollaku, Kestrin Katro, Sokol Sadushaj, Ilir Panda, Ardita Alsula.

Ish-prokurorja Irena Nino është tërhequr nga gara. Më parë ajo ishte tërhequr nga gara për në Gjykatën Kushtetuese.

Emrat që nuk u kualifikuan nga Këshilli i Lartë Gjyqsor janë: Segjio Mazreku, Ndue Pjetra, Ergys Misha, Aldona Sulaj, Lindita Troja, Alma Loci, Hermina Albunesa, Agron Lamaj, Vjosa Bodo, Shaqir Hasanaj, Anton Lleshaj, Altin Bindaj, Jordan Daci. /Opinion.al

Pas