Kryesore

Gjiknuri-opozitës: Sillni 4 emra, na jepni shansin dhe mos na paragjykoni


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:31 - 18/05/22 |
Opi Nion

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Danian Gjiknuri ftoi opozitën të propozojë emra për presidentin e ri të vendit.

Ai propozoi që opozita të japë 4 emra dhe t’i japë shansin mazhorancës të tregoi se është e sinqertë në këtë proces.

Sipas Gjiknurit, kjo do të ishte maturimi i opozitës, të propozonte emrat dhe të ulej me mazhorancën për negociata.

Hajde të ulemi pasdite që sot. Na vini në provë për sinqeritetin e bashkëpunimit. Po e themi shumë miqësisht këtë gjë. Këtë vendim e kemi marrë me njëri tjetrin. Sillni katër emra po të doni. Nuk është normale të rrimë para kamerave të flasim me orë të tëra. Kjo do të ishte maturimi i opozitës. Të vinte të ulej me mazhorancës dhe të sillte emrat që kemi vendosur me njëri tjetrin. Hajde në tavolinë negociatash. Hajdeni me dy tre emra dhe na jepni shansin dhe ne dhe mos na paragjykoni. Po qe për paragjykim kushtetuta e ka zgjidhur. Ne nuk do ta lëmë vendin pa president”,-u shpreh Gjiknuri.

Pas