InstaBIZ

Gjigandi MTV renditi 10 arsye, kjo këngëtare shqiptare, artistja e vitit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:12 - 26/10/18 |
el ida

Dua Lipa publikoi albumin e parë në gjatë vitit të kaluar dhe që nga atëherë nuk është ndalur  me sukseset.

Kështu raporton edhe televizioni më i madh muzikor në botë, MTV, i cili ka listuar dhjetë gjëra që e bëjnë të veçantë 23-vjeçaren, si dhe artisten më të mirë të vitit.

Ja cilat janë dhjetë arsyet:

1. Dua lipa është artistja më e re që ka një videoklip me mbi një miliard shikimesh në YouTube

2. “New Rules” u pasua me një super këngë si “IDGAF”

3. Bashkëpunimi me Calvin Harrisin në këngën “One Kiss” bëri që ajo të pushtoj top listat botërore gjatë gjithë verës

4. Dua pati bashkëpunime të suksesshme me Silk City, Aka Diplo dhe Mark Ronson për hitin “Electricity.”

5. Videoja e këngës “Electricity” ishte një super hit në të gjitha aspektet

6. Ajo ishte artistja me më së shumti nominime në “Brit Awards”

7. Dua pati një performancë të shkëlqyeshme të këngës “IDGAF” së bashku me Charli XCX, Zara Larsson, Alma dhe MO

8. Dua shtoi tri këngë të reja në albumin debutues Deluxe

9. Ajo së fundmi ka sjell një bashkëpunim që do ti sjell suksese në tregun aziatik – “Kiss and make up”

10. Stili i saj unik i veshjeve ka frymëzuar shumëkënd përgjatë këtij viti

 

 

Pas