Kryesore

Ndreu u revoltua për arrestimin e Ndokajve, fotoja zbulon lidhjen e tyre


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:18 - 26/10/18 |
b.f

Pjerin Ndreu ishte i vetmi në grupin e PS që kontestoi publikisht arrestimet e bujshme të grupit Avdylaj, pjesë e së cilës janë dhe dy ish-deputetë, Arben Ndoka dhe Arben Cuko.

Në fillim të kësaj jave (e hënë), Pjerin Ndreu deklaroi: “Nuk marr përsipër të gjykoj provat. Kam rezerva per menyre skandaloze te veprimit, sjelljen skandaloze se si kane vepruar me menyren e arrestimit. Dhe aplikimin e dy standardeve, nje grup qe quhet i pa rrezishem dhe merret prokuroria lokale dhe nje grup tjeter qe merret prokuroria e krimeve te renda. Duhet shihen me qetesi keto gjera. Ne si force politike nuk mbeshtesim asnje veprim te paligjshem, por menyra e te vepruarit e Porkurorisë dhe policisë në dy raste të ndryshme në Lezhë është e habitshme. Të presim verdiktin e drejtesise e te flasim për të tjerat”.

Por bashkë me ish-deputetin Arben Ndoka kanë rënë në burg dhe vëllai dhe motra e tij, përkatësisht Xhevi dhe Mimoza Ndoka, edhe ata të dyshuar për falsifikime dhe tjetërsim të pronave në bregdet.

Një foto e publikuar sot nga Sali Berisha tregon se Pjerin Ndreu ka miqësi me familjen Ndoka. Duket deputeti i PS në këtë foto (selfie)  bashkë me Xhevi Ndokën.

Ja statusi i Berishës në facebook:

Pjerini edhe Xhevin e ka xhan dhe shpirt!

Me Ndokajt e droges dhe te vjedhjes se tokave pushimet.

Lexoni mesazhin dhe shikoni foton e qytetarit dixhital. sb

“Pershendetje zoti Berisha,ne kete Selfie te krimit te bere nga z.Pjerin Ndreu kur ishte per pushime ne Itali bashke me te akuzuarin per trafik droge dhe vjedhje pronash Xhevahir Ndoka,vellai I ish deputetit Arben Ndoka,ne shoqerine e tyre duket edhe Andi Marku,drejtor I pronave shteterore ne Prefekturen Lezhe,ku dhe gruaja e ketij te fundit eshte juriste ne hipoteken e Lezhes,z.Marku mban ne emer te tij hektar toke te klanit Ndoka bashke me bashkeshorten e tij,.Kjo eshte fytyra e Pjerin Ndreut me banden e tij te hajduteve dhe trafikanteve.Te lutem Anonim Doktor”

*Nga e majta në të djathtë: Pjerin Ndreu, Andi Marku dhe Xhevi Ndoka

Pas