Aktualitet

Gjermania: T’i qëndrojmë premtimeve, të hapen negociatat me Shqipërinë dhe RMV


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:26 - 16/05/22 |
Opi Nion

Ministrja e Jashtme e Gjermanisë, Annalena Baerbock tha bërë thirrje që BE të mbaj premtimin e dhënë dhe të nisë negociatat e anëtarësimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.

Në një postim në “Twitter” ajo shkruan në këto kohë, mbështetja për vendet e Ballkanit Perëndimor në rrugën e tyre drejt BE është një çështje kyçe e sigurisë dhe gjeopolitike

Sidomos në këto kohë, mbështetja për vendet e Ballkanit Perëndimor në rrugën e tyre drejt BE është një çështje kyçe e sigurisë dhe gjeopolitike. Duhet të qëndrojmë pranë premtimeve tona dhe të fillojmë negociatat e vonuara të anëtarësimit me  Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut”,-shkruan ajo në “Twitter”./Opinion.al

Pas