Sport

Gjeni kush e ka topin e kualifikimit në Francë 2016?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:35 - 11/11/15 |
b.f

11 Tetori 2015 është dhe do të mbetet për të dhe djemtë Kuq e Zi të Kombëtares një ditë e shënuar në jetë. Ndaj për këtë ka edhe një kujtim, ndoshta më të vyerin në historinë e tij si futbollist profesionist. Që është ky top që mban të firmosur mbi të datën e fitores historike me Armeninë. Por cili është ky lojtar? Ai është Shkëlzen Gashi, nismëtari i golit të parë që u devijua në portë nga një mbrojtës armen. Dedikimi tij në foton ku pozon me topin është: “Kanë kaluar saktësisht një muaj nga kualifikimi në Euro 2016. Ky top na ndihmoi të shkruajmë historinë në ndeshjen e fundit dhe jam shumë i lumtur për këtë. Është akoma e vështirë të besojmë atë që ka ndodhur e cila u arrit falë punës së madhe së skuadrës dhe suportit që na u dha?

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas