Aktualitet

Gjendet një granatë e vjetër në zonën e Liqenit të Thatë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:48 - 18/03/21 |
Opi Nion

Një granatë e vjetër është gjetur në zonën e Liqenit të Thatë. Policia njofton se granata ka qenë e zhytur në baltë kur është lokalizuar.

Forcat xheniere kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë bërë shpërthimin e kontrolluar të saj.

“Me datë 18.03.2021, tek Liqeni i thatë, nga forcat xheniere është bërë një shpërthim i kontrolluar i një granate të vjetër të gjendur në baltë”, njofton policia./Opinion.al

Pas