Kronikë

Gjendet  i vrarë në Dajt biznesmeni Ruzhdi Hoxha


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:19 - 06/11/21 |
Opi Nion

Një trup i pajetë i gjetur në Malin e Dajtit dyshohet se i përket biznesmenit të denoncuar të zhdukur, Ruzhdi Hoxha.

Pranë  trupit është gjetur edhe një xhup me njolla të mëdha gjaku.

43- vjeçari, baba i dy femijëve rezultonte i zhdukur pa gjurmë prej dy javësh. Ngjarja u denoncua nga vëllai i tij në komisariatin nr.5 në Kamzë. Personi i fundit që e kishte takuar Rruzhdiun është  F. Rr.

Ky i fundit është ndaluar dhe po mbahet në paraburgim pasi ka hesape me drejtësisë italiane. Miku i tij ishte person i dyshuar per ngjarjen, por nuk ka ende një urdhër ndalim për të./Opinion.al

Pas