-Shëndeti

Gjakderdhja e mishrave të dhëmbëve, ja shkaqet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:07 - 19/10/15 |
root

Gjakderdhja e mishrave të dhëmbëve është një gjendje, që të gjithë njerëzit e përjetojnë gjatë larjes së dhëmbëve. Këto infeksione janë shkaktuar nga rritja e baktereve në dhëmbë. Nëse nuk trajtohen, shkaktohet një sëmundje shumë serioze infektive e cila rezulton më pas në inflamacion. Sëmundja e mishrave të dhëmbëve është e zakonshme dhe mund të parandalohet vetëm duke larë dhëmbët rregullisht. Në momentin që ekziston infeksioni, është e nevojshme për të shkuar tek dentist-i, i cili do të përdorë mjete speciale për shërimin e kësaj sëmundjeje.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas