InstaBIZ

Getoar Selimi & Noizy “heronjtë” e verës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:20 - 04/09/15 |
root

Ata janë rivalë jo vetëm në artin e tyre por edhe në jetën personale. Bëhet fjalë për dy reperat e njohur, Getoar Selimi dhe Noizy. Të dy drejtojnë labelat e suksesshëm të muzikës shqiptare, Babastars që ka si themelues reperin kosovar dhe OTR drejtimin e të cilët e ka Noizy. Por kjo verë ka qenë shumë e ngjeshur për të dy reperat jo vetëm me koncerte, por edhe me projekte muzikore. Nëse do të bëjmë një vëzhgim në You Tube dhe do të llogarisim sesa këngë kanë publikuar këngëtaret nga periudha qershor-gusht, do të vëmë re se ata kanë numër të barabartë këngësh. Nëse analizojmë reperin shqiptar Noizy, ai ka publikuar tre këngë pas pjesëmarrjes në Top Fest që janë, “Si me kon zezake” në bashkëpunim me Seven Saraqin, “Çfarë ti bëj” me Altin Sulkun si dhe projektin e shumë pritur “Gangsta love”, me Çiljeta Xhilagën. Të njëjtën linjë ka ndjekur edhe Geti. Si fillim ka publikuar këngën “ Ta du majmunin” me NRG Band, duke vijuar me “TiranaLifestyle”, shoqëruar nga moderatorja Luana Vjollca dhe “qershia mbi tortë”, është kënga “S’jena mo” në bashkëpunim me një tjetër reper të Babastars, Majk. Mendojmë se për këngëtarët ka ardhur koha e pushimeve, sepse këtë verë kanë publikuar më shumë këngë se të gjithë kolegët e estradës.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas