Kronikë

Gazetarja tregon dy shtetet ku po kërkohen të dhëna për zhdukjen e Ervis MartinajtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:11 - 26/09/22 |
Opi Nion

Gazetarja Klodiana Lala ka deklaruar se autoritetet shqiptare po kërkojnë informacion në Itali dhe Maqedoni të Veriut për zhdukjen e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj.

E ftuar në Euronews Albania, Lala tha se janë kërkuar të dhëna përmes shenjave të gishtrinjve në kryeqytetin italian, Romë so dhe në Maqedoninë e Veriut. Sipas Lalës zhdukja e Martinajt është një çështje e madhe do të kërkojë shumë kohë për ta sqaruar

“Pse policia hesht? Duhet të ushtrojmë presion pozitiv ndaj ministrisë që të na japë një përgjigje dhe për të qetësuar familjarët dhe për të kuptuar se çfarë po ndodh me këtë histori. Një kryeministër nuk mund të dalë dhe të thotë që dimë disa të dhëna. Autoritetet shqiptare kanë kërkuar në drejtim të dy vendeve, por janë kërkuar të dhëna përmes shenjave të gishtërinjve në shtetin italian Romë dhe janë kërkuar në Maqedoninë e Veriut. Është një çështje e madhe do të kërkojë shumë kohë për ta sqaruar”, u shpreh Lala.

Pas