Aktualitet

Gaz lotsjellës në protestë, Reporterët Pa Kufi: Mos dhunoni gazetarët


               Publikuar në : 22:58 - 15/04/19 |
Opi Nion

Protesta e opozitës e zhvilluar dy ditë më parë u shoqërua me përplasje mes forcave të policisë dhe protestuesve.

Këto përplasje bënë që forcat e policisë të përdornin gaz lotsjellës.

Ndërkohë, Reporterët Pa Kufi kanë reguar ndaj masave të marra nga policia gjatë protestës, duke u shprehur se pre e dhunës kanë rënë dhe reporterët të cilët kanë pasqyruar protestën.

Reagimi:

Reporteret Pa Kufi i kërkojnë autoriteteve  shqiptare, të cilët shpresojnë të hapin negociata me Bashkimin Europian, të mos perdorin dhunë joproporcionale gjatë protestave, në menyrë të veçantë për reporterët të cilët mbulojnë protestat! / Opinioni.al E.Xh.

Pas