Aktualitet

Fushë–Krujë/Organizonte dasma, Policia gjobit dhe mbyll për 6 muaj lokalin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:37 - 03/08/20 |
Opi Nion

Policia e qarkut të Durrësi ka ndëshkuar me masë administrative 1 milion lekë dhe mbyllje të aktivitetit për një periudhë 6-mujore, administratorin e një lokali.

Këto masa u morën pasi gjatë kontrollit të ushtruar nga autoritetet kanë evidentuar në fshatin Verjon, Nikël, Fushë – Krujë, një lokal që organizonte ceremoni martesore në kundërshtim me Aktin Normativ, në mënyrë të përsëritur.

Për këtë subjekt me administrator shtetasin D. Ç., shërbimet e Policisë kanë vendosur masë administrative 1.000.000 lekë dhe mbyllje të aktivitetit për një periudhë 6-mujore./ Opinion.al

Pas