Kronikë

Fshehu drogën në gomën rezervë, arrestohet italiani në Durrës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:52 - 15/02/21 |
Doriana Çepunaj

Një shtetas italian është arrestuar nga policia kufitare e Durrësit pasi gjatë kontrollit në mjetin e tij iu gjetën 2 kg lëndë narkotike e llojit marijuhanë. Lënda narkotike u gjet në pjesën fundore të bagazhit, brenda gomës rezervë.

Policia arrestoi shtetasit italian G. A., 50 vjeç, për veprën penale “Trafikim i narkotikëve”.

Nën drejtimin e Prokurorisë vijon puna për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale./Opinion.al

Pas