Sport

Francë 2016, Shqipëria, kush janë ekipet e mëdha me të cilat shortohen në grup?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:37 - 18/11/15 |
b.f

Duhen më pak se tre javë që Shqipëria të mësojë se kush do jenë ekipet me të cilët do të ndeshet në fazën e grupeve në Kampionatin Evropian Francë 2016. UEFA ka bërë ndarjen e vazove për shortin që do të mbahet më 12 dhjetor. Shqipëria ndodhet në vazon 4 me Turqinë, Irlandën, Islandën, Uellsin dhe Irlandën e Veriut. Dhe me shumë gjasa kundërshtarët më të fortë në fazën finale në grupin ku do të jetë edhe Shqipërisë do të jenë Franca, Spanja, Gjermania, Anglia, Portugalia osë Belgjika.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas