Bota

Franca ende e përfshirë nga shifrat e larta të pandemisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:05 - 08/11/20 |
Al Do

Situata e pandemisë së koronavirusit vijon të mbetet e rëndë në Francë, teksa pjesë të mëdha të vendit ndodhen në izolim.

Autoritetet shëndetësore njoftojnë se në 24 orët e fundit 271 persona kanë humbur jetën.

Infektimet mbeten gjithashtu të larta në vendin më të prekur të Europës.

Bëhet fjalë për 38,619 raste të reja.

Franca ka aktualisht rreth 1.8 milionë raste të konfirmuara me COVID-19 dhe rreth 40 mijë viktima.

Mesatarisht gjatë javës së fundit, Franca ka regjistrar 54,440 raste në ditë, një normë më e lartë se India me një popullsi shumë më të madhe. /Opinion.al

Pas