Kryesore

Java nis me kthjellime, parashikimi i motit për ditën e sotme


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 07:52 - 09/11/20 |
Al Do

Sipas MeteoAlb, alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta paraqiten zonat malore por kryesisht mot i kthjellët mbizotëron në zonat bregdetare. Të njëjtat kushte atmosferike do të mbeten gjatë pasdites dhe orëve të natës.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 3°C në zonat malore deri në 23°C në zonat bregdetare.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Verior- Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2-3 ballë./ Opinion.al

Pas