Aktualitet

Fotolajm/ Vullkani në Tajvan, ja krijesat e çuditshme që dolën nga detiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:55 - 30/04/16 |
b.f

Dy peshq të rrallë dolën nga deti pasi tërmeti bëri që të shpërthejnë një vullkan me baltë në brigjet e Tajvanit. Vullkan shpërtheu mëngjesin e së enjtes në qytetin Pingtung pas një tërmeti 5.6 ballësh. Peshkatarët ishin të kënaqur, që i gjetën peshqit, që njihen gjithashtu si peshqit e tërmetit, 4.4 metra të gjatë dhe me peshë mbi 100 kg.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas