-Jetë dhe Stil

Fildishi në Nairobi,Kenya / 105 tonë drejt shkatërrimitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:12 - 30/04/16 |
b.f

Nairobi,Kenya-

Qindra brirë fildishi në parkun kombëtar ne Nairobi. Ato duken të grumbulluara dhe të sistemuara ndërsa ruhen nga një ushtar.

Kenia

Bëhet fjalë për gati 105 tonë fildish i cili është sekuestruar nga aktiviteti paligjshëm i vrasjes se elefantëve dhe rinocerontëve.

4432F238-5D90-4C1E-9B00-7A4FEF2CDBA8_w974_n_s

Ato do të shkaterrohen, me qëllim që të mos ketë asnjë mundësi për përdorimin e tyre në tregun e zi.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas