Aktualitet

Video/ Djali shënon dy gola. ja si përlotet babai ish-futbollist me BarçanBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:06 - 30/04/16 |
b.f

Djali i legjendës së Celtic, Henrik Larsson, që quhet  Jordan, shënoi dy gola të bukur për skuadrën e babait të tij, Helsingborgs mbrëmë, në fitoren 2-1 ndaj AIK. 18-vjeçari Larsson Jr ka shënuar dhjetë gola në pesëdhjetë paraqitje për skuadrën, që ka trajner babain e tij, ndërsa bëri debutimin kundër Orebro SK në korrik të vitit 2014. Goli i tij i parë për klubin ishte në një fitore 3-0 kundër Åtvidabergs FF, në qershor të vitit të kaluar.

Si futbollist, ai ka luajtur me Barcelonën dhe Manchester United. Të përlotur e kemi parë shumë rrallë, por mbrëmë sytë e tij ishin dukshëm të lagët. Ndërkohë që ndeshja po shkonte drejt fundit, në barazim 1-1, Jordan Larsson, i biri, shënoi një gol të mrekullueshëm nga rreth 30 metra largësi, nga goditja e lire, duke i dhënë fitoren Helsingborgsit. Goli i 18-vjeçarit e ka përlotur babain-trajner, aktualisht në moshën 44-vjeçare. Henrik Larsson u shpreh se ndihet njeriu më i lumtur në botë, që fitoi një ndeshje falë golit të të birit.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas