-Jetë dhe Stil

Fotolajm/ Tepelena e vitit 1851


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:09 - 30/07/19 |
xhu lia

Faqja e njohur “Ottoman Archive” ka publikuar imazhin e Tepelenës të 1851 në formën e pikturuar.

Përmes kësaj pikture dallojmë relievin e Tepelenës dhe gjithashtu kalanë.

Gjithashtu shohim se qyteti i Tepelenës në gjuhën turke shqiptohet “Tepedelen”./Opinion.al/

Pas