Aktualitet

Foto-Video/ Të tjerë avionë ‘droge’ në rrethinat e Tiranës?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:38 - 23/09/16 |
b.f

Ende pa mbaruar hetimet në lidhje me rrëzimin e avionit italian në Ishëm të Durrësit, të enjten e kaluar, të tjera dyshime shtohen nëse në vend vazhdon trafiku i drogës me avionë.

“Jeta Osh Qef” ka publikuar foto dhe pamje të dy rasteve të ndryshme në Tiranë, ku vihen re, dy avionë të vegjël duke fluturuar në Paskuqan dhe Valias.

Avionët, duken shumë të ngjashëm me ata të rrëzuar në Shqipëri për trafik droge.

Mësohet se këta avionë që janë parë në fluturim rrethinave të Tiranës ende nuk dihet nëse kanë leje fluturimi nga autoritetet shqiptare dhe çfarë funksioni kanë.

Foto tregon një avionë në Valias, ndërsa video është bërë në Paskuqan.

foto

Pas