Bota

Foto/ Ukrainë, raketa godet bllokun e banimit, vritet një grua


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:28 - 27/02/22 |
Opi Nion

Shërbimi Shtetëror i Emergjencave të Ukrainës ka konfirmuar se një raketë ka goditur një bllok banimi në qytetin verilindor të Kharkiv, duke vrarë një grua dhe duke plagosur disa persona të tjerë.

BBC raporton se pak orë më parë u raportua gjithashtu se një raketë kishte goditur një gazsjellës në të njëjtin qytet. Kharkiv – qyteti i dytë më i madh i Ukrainës – është përballur me sulmin ushtarak rus që nga 24 shkurti, dita e parë e luftës.

Vetëm në orën e kaluar, shërbimi i BBC-së në Ukrainë ka raportuar gjithashtu për shpërthime të reja në Kharkiv dhe në Kherson – një qytet juglindor./Opinion.al

Pas